Naprawa pęknięć w betonie – renowacja starej, zniszczonej posadzki przemysłowej


14 maja 2019

Naprawa posadzek przemysłowych i podłoża betonowego

Hale przemysłowe to miejsca, które wymagają szczególnej troski. Chociaż stosowane w nich rozwiązania są z natury trwałe i wytrzymałe na zmiany temperatur, ciężary oraz intensywne użytkowanie, to jednak nie można uniknąć wszystkich niedoskonałości. W przypadku posadzek betonowych możemy mówić o pęknięciach, wyłupywaniu, wykruszaniu się dylatacji posadzki oraz ścieraniu się górnych warstw płaszczyzny. Tylko szybka naprawa zniszczonej posadzki betonowej pozwoli uniknąć dalszego niszczenia betonu oraz jego zabezpieczenie.

Najbardziej powszechne pęknięcia posadzek mają wiele przyczyn. Wśród nich może znaleźć się skurcz spowodowany wysychaniem czy skurcz techniczny, osiadanie podłoża gruntowego. Także zły projekt albo niewłaściwa jakość betonu mają wpływ na powstające pęknięcia czy zarysowania. Czasem dopiero po pewnym czasie użytkownicy mogą odnotować, że dalsze użytkowanie obiektu nie będzie możliwe bez remontu. W takiej sytuacji konieczna jest renowacja posadzki betonowej, która jest znacznie tańsza, szybsza i mniej pracochłonna niż całkowita wymiana nawierzchni. Oczywiście niemożliwe jest samodzielne zrealizowanie tego trudnego zadania – naprawa posadzki betonowej to jedna z naszych specjalizacji. Zaufaj fachowcom z doświadczeniem, aby cieszyć się nowym wyglądem hali oraz podnieść komfort pracy i użytkowania obiektu.

W przypadku dylatacji mówimy o nieuwzględnionym w procesie projektowania skurczu chemicznym, fizycznym oraz termicznym płyt. Aby naprawić taki problem, należy uwzględniać szereg czynników, od zmian temperatury płyty w czasie jej użytkowania, przez obciążenia i sposób ich przenoszenia na posadzki, aż po obciążenia chemiczne i wpływ czynników atmosferycznych.

Właśnie dlatego naprawa zniszczonej wylewki betonowej wymaga tak wiele wiedzy specjalistycznej, by uzupełnienie ubytków było zakończone sukcesem. To tylko potwierdza, że warto zlecić nam realizację całego zadania – od diagnostyki problemu, przez ustalenie, jaka jest skala zniszczeń i obranie najlepszego sposobu ich naprawy. Renowacja posadzki betonowej to proces wieloetapowy.

 

Rodzaje uszkodzeń posadzki betonowej

 

Naprawa i renowacja starej i zniszczonej posadzki betonowej lub starego podłoża betonowego w hali magazynowej oraz przemysłowej to nie lada wyzwanie. Wieloletnia praca w wymagających warunkach sprawia, że stare podłoże betonowe posiada głębokie pęknięcia i wiele ubytków. W dodatku hala magazynowa lub przemysłowa to niezbyt sprzyjające otoczenie do przeprowadzenia naprawy i renowacji, ponieważ chociaż posadzka jest zniszczona, to jednak wciąż spełnia swoje zadanie, zapewniając maszynom warunki do pracy, nawet mimo widocznych pęknięć. Kluczowe jest przeprowadzenie remontu w taki sposób, aby nie zakłócić przy tym pracy całego przedsiębiorstwa i do minimum ograniczyć przestoje w świadczeniu usług czy produkcji. Naprawa zniszczonej posadzki nie może czekać, a z naszym udziałem odbędzie się szybko, sprawnie i bez żadnych problemów.

naprawy pęknięć, naprawy rys i pęknięć, żywica epoksydowa

 

Stara posadzka betonowa cierpi najczęściej na skutek uszkodzeń punktowych, liniowych i powierzchniowych. Uszkodzenia punktowe wywołane są najczęściej przez działanie czynników zewnętrznych i błędami przy ustalaniu składu i przygotowywaniu mieszanki. Uszkodzenia liniowe dzielą się na dwa rodzaje, ze względu na przyczynę ich powstania – skurczowe i konstrukcyjne. Można wyróżnić trzy rodzaje skurczu – chemiczny, fizyczny i plastyczny. W gruncie rzeczy, skurcz powstaje najczęściej przy procesach, które występują podczas zastygania betonu. Natomiast przyczyny uszkodzeń konstrukcyjnych można szukać w wielu miejscach – zły projekt, błędne wykonanie zagęszczenia czy zbyt mała nośność. Uszkodzenia powierzchniowe z kolei związane są z eksploatacją i oznaczają ubytek w wierzchniej warstwie. Bez względu na to, co jest przyczyną uszkodzeń, naprawa starej posadzki betonowej powinna zostać przeprowadzona niezwłocznie. To zadanie, jakiemu warto nadać wysoki priorytet – my to rozumiemy, dlatego przestrzegamy ustalonego harmonogramu prac i dotrzymujemy terminów. Celnie rozpoznajemy powód, dla którego posadzka uległa zniszczeniu. Czasem są to czynniki inne niż upływający czas i intensywna eksploatacja. Jeśli do uszkodzeń dochodzi w wyniku błędów konstrukcyjnych lub użycia kiepskiej jakości materiałów — na pewno poinformujemy Cię o tym. Dzięki temu podejmiesz decyzję, jaki zakres prac ma wejść w skład usługi, jaką jest renowacja posadzki betonowej. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan naprawy, a także kosztorys.

Pęknięcia w betonie

Specjalista od naprawy i renowacji zniszczonej i starej posadzki betonowej musi mieć fachową wiedzę dotyczącą samego podłoża betonowego. Ponieważ hala przemysłowa czy magazynowa to bardzo wymagające miejsce do pracy, do pęknięć w betonie może dojść z wielu powodów, leżących zarówno po stronie wykonawcy, jak i w wyniku eksploatacji. Dzięki naszym usługom nawet stara i zniszczona posadzka betonowa może odzyskać dawny blask, ponieważ posiadamy wieloletnie doświadczenie i fachową znajomość materiału. Zaznaczamy i uczulamy, że uszkodzenia podłogi to nie tylko kwestia obniżonej estetyki w obiekcie. To również zwiększone ryzyko wypadków podczas pracy, a także zdecydowane obniżenie komfortu użytkowania. Naprawa posadzki przemysłowej powinna nastąpić szybko, najlepiej od razu po odnotowaniu uszkodzeń. To sprawi, że do minimum zredukujesz ryzyko postępowania zniszczeń: uskoków, pęknięć, wyszczerbień.
Dar bud - naprawa posadzki betonowej

Pierwszy z rodzajów spękań to pęknięcia powstające w wyniku zbyt szybkiego schnięcia mieszanki. Zbyt szybkie odparowywanie wody, przeciągi, brak poprawnie zagruntowanego podłoża – wszystko to powoduje, że o uszkodzenia nie jest trudno. Szczególnie że z takimi warunkami bardzo często możemy się spotkać na terenie hali przemysłowej czy magazynowej. Podłoże betonowe może też zostać uszkodzone wskutek wspomnianego skurczania. Inny problem, przy którym potrzebna jest naprawa lub renowacja powstaje na styku różnych materiałów, jak np.drewno i podkład cementowy, a także z powodu zbyt dużych obciążeń przy szczelinach dylatacyjnych. Korzystając z naszego wsparcia, możecie Państwo liczyć, że większość z wymienionych defektów jest w dużym stopniu odwracalna.

 

Renowacja posadzki przemysłowej, naprawa rys i pęknięć w betonie


Świadczymy usługi w przypadku widocznych zarysowań, popękanej posadzki betonowej oraz jej zadrapań, a także błędów w dylatacji posadzki. Posiadamy wiedzę oraz doświadczenie, by każda naprawa była profesjonalna. Ze względu na to, że w halach przemysłowych zawsze jest wzmożony ruch, nasze działania muszą być zawsze doskonale zaplanowane. Nie chcemy marnować czasu naszych klientów, ale zapewnić im renowację na wysokim poziomie. Każde uszkodzenie zostaje zbadane przez nas zespół, który na tej podstawie określa zakres działań oraz metody pracy. Wśród naszych prac znajduje się:

 • naprawa pęknięć i rys w betonie,
 • naprawa dylatacji posadzki,
 • renowacja starej posadzki betonowej,
 • szpachlowanie podłoża betonowego,
 • uzupełniania wylewki betonowej.

Naprawa uszkodzonych posadzek betonowych – metody technologiczne


Do pracy stosujemy jedynie nowoczesne metody technologiczne, sprawdzone przez nas i przetestowane przez specjalistów. Metoda każdorazowo jest dobierana do uszkodzeń – ich ilości oraz wielkości, a także występującego na danej hali obciążenia. Wśród nich znajdują się:

 • szpachlowanie naprawcze od 2 mm grubości,
 • masy rozlewne od 3 mm grubości,
 • mostki żywiczne,
 • uzupełnienia posadzki mroźne i chłodne,
 • masy epoksydowe.

Wyróżniają nas naprawy sinusoidalne blach kotwionych na żywicy – autorska metoda, którą opracowaliśmy na podstawie najnowszych technik. Renowacja posadzki betonowej w naszym wykonaniu to gwarancja najwyższej jakości, ale też indywidualnego podejścia do problemu. Możesz być spokojny o przebieg prac i efekt. Zapewniamy, że naprawa zniszczonej posadzki betonowej rozwiąże wiele problemów w Twoim zakładzie.

Wśród wykorzystywanych przez nas materiałów znajdują się produkty marek:

 • SIKA,
 • AREX,
 • SILIKAL,
 • CERESIT.

 

Źródła:

 

Brak możliwości komentowania