Naprawa dylatacji posadzki


Kiedy posadzki przemysłowe są narażone na duże obciążenia eksploatacyjne, może dojść do deformacji dylatacji. Wśród najczęściej występujących problemów znajdziemy:

  • wykruszanie brzegów dylatacji,
  • spękanie wzdłuż linii brzegów,
  • spękanie płyty w miejscach samoistnej dylatacji.

Niekiedy możemy obserwować błędy dylatacji, które wynikają z niezrozumienia chemicznych, fizycznych i termicznych skurczy płyt betonowych w czasie ich projektowania. W każdym przypadku należy dobrać indywidualnie optymalne w danym momencie rozwiązanie w celu wypełnienia szczelin oraz wszelkich ubytków.

Tylko szybkie reagowanie na takie zmiany i naprawa dylatacji posadzki mogą zabezpieczyć powierzchnię i uchronić przez większymi kosztami oraz dłuższym okresem oczekiwania na zrealizowanie prac.

Świadczone usługi

Zajmujemy się naprawą dylatacji od wielu lat, realizując tego rodzaju zadania dla klientów z mniejszych oraz większych firm. Dzięki temu posiadamy doświadczenie zdobywane przez rzeczywiste mierzenie się z ubytkami oraz niedoskonałościami betonu.

Nasza wiedza sprawiła, że udało się nam opracować jedną z najlepszych metod naprawy. Opiera się ona na kotwieniu sinusoidalnie dopasowanych blach. Ich odpowiednia grubość oraz kształt sprawiają, że możemy gwarantować skuteczność oraz żywotność napraw w porównaniu do innych, dobrze znanych metod radzenia sobie z problemami z dylatacją.

Wykorzystywana przez nas stalowa dylatacja złożona jest z dwóch blach, które przylegają do siebie, a ich wymiary są wynikiem starannych obliczeń. Posiadają precyzyjnie dopasowaną grubość, szerokość oraz długość. Są następnie zażywicowane oraz zakotwione. Polecamy to rozwiązanie wtedy, kiedy posadzka betonowa jest wystawiona na intensywne użytkowanie oraz wysoką eksploatację.


logo_darbud


 

Brak możliwości komentowania